![featured image](https://www.trelokouneli.gr/wp-content/uploads/2021/10/Screenshot-2021-10-26-at-9.02.53-AM.jpg)
Ταυτοποιήθηκε ο οδηγός του τροχαίου δυστυχήματος, που απανθρακώθηκε μετά από τροχαίο, που σημειώθηκε χθες στις 9 περίπου το βράδυ, στον κλάδο εισόδου της Ν.Ε.Ο. Αθηνών-Θεσσαλονίκης (Χ/Θ 314+020-Α/Κ Βελεστίνου).
Σύμφωνα με πληροφορίες πρόκειται για κάτοικο χωριού του δήμου Ρήγα Φεραίου, ενώ σήμερα αναμένεται και η επίσημη πλέον διαδικασία που ακολουθείται.
Οι πρώτες εκτιμήσεις ωστόσο, συγκλίνουν στο ότι ο οδηγός του αυτοκινήτου κινούνταν με μεγάλη ταχύτητα, ενώ η ανάφλεξη του οχήματος μετά την πρόσκρουση πιθανόν να οφείλεται στο υγραέριο που χρησιμοποιούσε ως καύσιμο.