![featured image](https://www.trelokouneli.gr/wp-content/uploads/2022/02/Screenshot-2022-02-17-at-2.32.25-AM.jpg)
Η Δήμητρα Παπαδήμα είχε εκφράσει παλιότερα την οργή της για την κυβέρνηση σχετικά με την διαχείριση της πανδημίας.
Συγκεκριμένα είχε αναφέρει πως: «Bγαίνει ο καθένας και λέει μπούρδες, φανφάρες και νομίζει ότι θα τις πιστέψουμε. Ε λοιπόν δεν πιστεύουμε. Είμαι έξαλλη. Βάζουν μωρά παιδιά να υποφέρουν με τις μάσκες στα σχολεία».
Για τα μέτρα που έχουν ληφθεί κατά του κορωνοϊού μίλησε η γνωστή ηθοποιός, στην εκπομπή «Πρωινό» και αποκάλυψε πως παρόλο που όλη της η οικογένεια έχει εμβολιαστεί, εκείνη, όπως και η μητέρα της, δεν επιθυμούν να κάνουν το εμβόλιο.