![featured image](https://www.trelokouneli.gr/wp-content/uploads/2022/03/Screenshot-2022-03-22-at-4.29.35-PM.jpg)
Η Ελένη Μενεγάκη καθημερινά μέσα από την εκπομπή της, αφήνει ένα δικό της σχόλιο για τα όσα εκτυλίσσονται στη χώρα και για τα μείζονα θέματα της επικαιρότητας.
Το μεσημέρι της Τρίτης, η παρουσιάστρια της εκπομπής «Ελένη» δήλωσε στην εκπομπή της: «Σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό, καλώς ή κακώς, αυτά που διαβάζουμε στα sites και τις ειδήσεις που ακούμε από τις ενημερωτικές εκπομπές είναι πολύ δυσάρεστα πράγματα. Πολύ σκληρά. Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει. Δεν σας φορτίζουν; Εγώ δεν μπορώ ώρες-ώρες με αυτά που παρακολουθώ. Δεν χρειάζεται να συμβαίνουν πράγματα μέσα στο σπίτι σου για να περνάς στενοχώρια ή για να αγχώνεσαι. Μπορεί να αγχώνεσαι και για άλλους ανθρώπους».
Ελένη Μενεγάκη: Πώς σχολιάζει η παρουσιάστρια τα θέματα της επικαιρότητας