![featured image](https://www.trelokouneli.gr/wp-content/uploads/2022/02/Screenshot-2022-02-14-at-3.56.11-PM.jpg)
Οι γονείς της Ελένης Τοπαλούδη βρέθηκαν από νωρίς το πρωί στο Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο, όπου κόσμος είχε συγκεντρωθεί για να τους συμπαρασταθεί.
Δίπλα στην οικογένεια της Ελένης Τοπαλούδη ήταν σήμερα και η Άννα Ψαράκου, μητέρα της Γαρυφαλλιάς που δολοφονήθηκε το καλοκαίρι στη Φολέγανδρο, αλλά και η Ελένη Κρεμαστιώτη, μητέρα της Ερατούς που δολοφονήθηκε το 2019 στη Μυτιλήνη από τον εν διαστάσει σύζυγό της.
Τις τρεις γυναίκες ενώνει ο κοινός πόνος, καθώς και τα τρία κορίτσια δολοφονήθηκαν άγρια, με την κάθε γυναικοκτονία να συγκλονίζει την κοινή γνώμη.
Η μάνα της δολοφονημένης φοιτήτριας, όταν είδε τη μάνα της Γαρυφαλλιάς να την πλησιάζει στα δικαστήρια έπεσε στην αγκαλιά της. Τις δύο γυναίκες πλησίασε και αγκάλιασε στη συνέχεια και η μητέρα της Ερατώς.
![](https://www.topontiki.gr/wp-content/uploads/2022/02/topaloudi_142-1024x683.jpg)
![](https://www.topontiki.gr/wp-content/uploads/2022/02/topaloudi_141-1024x682.jpg)
![](https://www.topontiki.gr/wp-content/uploads/2022/02/topaloudi_143-1024x683.jpg)
![](https://www.topontiki.gr/wp-content/uploads/2022/02/topaloudi_144-1024x683.jpg)
![](https://www.topontiki.gr/wp-content/uploads/2022/02/topaloudi_145-1024x683.jpg)
![](https://www.topontiki.gr/wp-content/uploads/2022/02/topaloudi_new2.jpg)
![](https://www.topontiki.gr/wp-content/uploads/2022/02/topaloudi_new-1-1024x683.jpg)